World IRC Results 2012

Junior Women Lightweight

Pos Name Club/Country Time
1Christine CavalloOrlando Area Rowing Society, Inc.07:16.7
2Elizabeth SharisY Quad Cities07:21.6
3Sofia ArendBethesda-Chevy Chase HS07:30.7
4Adrienne BielawskiSagamore Rowing Association07:39.9
5Sabine SellersNewport Rowing Club07:40.0
6Sarah HirshornConvent of the Sacred Heart07:42.2
7Julia CarrSoNo Rowing07:42.3
8Vicki JorgensenUnaffiliated07:44.0
9Lexie KlimasewskiFairport Crew Club Inc.07:45.2
10Emma LandauerNew York Rowing Association07:45.5
11Alex SlabbertGreenwich Crew07:45.9
12Bri RistauEast End Rowing Institute, LTD.07:46.1
13Clara MeisterMiami Beach Watersports Center, Inc.07:47.2
14Isabelle FosterUnaffiliated07:48.2
15Hope KnochenhauerNavesink River Rowing07:48.5
16Julia MasonFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School07:49.7
17Kaitlyn RobertsUpper Arlington Crew, Inc.07:50.6
18Gabrielle MartinMoorestown Rowing Club07:51.6
19Audra DevotoChoate Rosemary Hall07:53.1
20Eliza WeaverNew Trier High School Rowing07:53.9
21Philippa GoodleafUnaffiliated07:54.1
22Stefanie KeelerMiami Beach Watersports Center, Inc.07:54.4
23Celeste PomputiusEmma Willarsd School07:55.2
24Kirsten KershbaumerOcean City High School07:55.9
25Amanda CriscitielloRidgewood Crew - Ridgewood H.S.07:56.0
26Margaret CurranUnaffiliated07:56.8
27Rachel CorbettLawrence Community Rowing07:57.0
28Sofia IaconelliHoly Spirit High School07:57.3
29Ellie SawyerPelham Community Rowing Association07:57.6
30Marissa CatalanottoSagamore Rowing Association07:58.6
31Kendall BalasianoOur Lady of Lourdes07:58.8
31Hannah CowleyBurnt Hills Rowing Association Inc.07:58.8
33Chloe EmondLaval Rowing Club08:00.1
34Natalie SmithNew Trier High School Rowing08:01.2
35Jessica PostUnaffiliated08:02.4
36MaryGail DiBuonoPelham Community Rowing Association08:02.8
37Alex LincolnHaddonfield Crew Club08:03.0
38Casey CliffordConnecticut Boat Club08:04.1
39Florence MartinLaval Rowing Club08:05.0
40Nina ByersPelham Community Rowing Association08:10.7
41Robin RitcheySoNo Rowing08:11.7
42Alexa CampbellIgnatius-Chicago Rowing Association, Inc.08:13.8
43Katherine DelgrandeOcean City High School08:14.1
44Clare McInteeManhasset High School08:15.5
45Kelsey AndersonLincoln School08:15.9
46Catie DonlonFriends of Concord Crew08:16.6
47Madeline CrugerNew Trier High School Rowing08:17.2
48Emily WilsonHampton High School Rowing Association08:20.3
49Jenny McilvaneCape Cod Rowing Inc.08:20.5
50Madeline KuhlmanUnaffiliated08:21.0
51Elizabeth MartinNavesink Indoor Rowing08:23.2
52Maddy StarkNorthfield Mount Hermon School08:23.3
53Kelley BittnerHampton High School08:23.4
54Teresa FrappaoloBoston Latin School08:24.9
55Elizabeth PerryPittsford Crew08:25.1
56Clarissa SuparmanPine Richland High School Crew08:25.5
57Mariah IppolitoPelham Community Rowing Association08:25.9
57Beverly LipseyCommunity Rowing Inc.08:25.9
59Madison SmithBrooks School08:27.4
60Olivia MarineFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School08:30.7
61Susie BaumgardnerOcean City High School08:32.1
62Anne BrennaCascadilla Boat Club, Ltd.08:32.3
63Emma HanlonSt. Mary Academy- Bay View08:32.5
63Amy HelenekFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School08:32.5
65Alissa PureCascadilla Boat Club, Ltd.08:34.1
66Olivia GarciaPelham Community Rowing Association08:34.8
67Isabel BlankMiss Porter's School08:35.0
68Greta O'HaraFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School08:35.3
69Anastasia TheophanousBancroft Crew08:37.8
70Erin DevinSt. Mary Academy Bay View08:38.7
71Georgia ButcherDuxbury Bay Maritime School08:38.8
72Sasha MooreLong Island Rowing Club08:41.1
73Sarah FisherTeaneck High School Crew08:42.1
74Sarah DoyleSt. John the Baptist DHS08:42.2
75Demitria HasapoglouSt. John's High School Crew08:42.8
75Emily LawlerGreater Lawrence Rowing08:42.8
75Michaela McGuirlSt. Mary Academy- Bay View08:42.8
78Emma WebbGreenwich Academy08:42.9
79Michelle CollinsSagamore Rowing Association08:43.9
80Julianne SzemkoSt. John the Baptist DHS08:45.0
81Hannah DevlinBoston Latin School08:45.1
82Megan KaneNavesink Indoor Rowing08:45.4
83Leah WillinghamFriends of Concord Crew08:47.1
84Tinamarie SchmanskySagamore Rowing Association08:48.3
85Camille ZangaLaval Rowing Club08:54.1
86Rebecca GooleyDuxbury Bay Maritime School08:54.2
87Beatrice St-LouisLaval Rowing Club08:54.7
88Caitlin AralUnaffiliated08:55.6
89Rea MittalFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School08:56.4
90Brie BikowiczBurnt Hills Rowing Association Inc.09:00.1
91Kaileigh MooreIgnatius-Chicago Rowing Association, Inc.09:02.7
92Alex PowellUnaffiliated09:06.2
93Sophia MausertFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School09:06.5
94Jessica KhourySt. John the Baptist DHS09:11.6
95Kristen StuartOcean City High School09:12.7
96Jacqueline DrexelSt. John the Baptist DHS09:13.8
97Haley DoucetteWestford WACC09:16.5
98Olivia OcchiUnaffiliated09:24.8
99Alyssa HuntUnaffiliated09:43.5
100Isabella PizziThayer Academy10:47.7

Return To Results Page