World IRC Results 2008

Men 30-39

Pos Name Club/Country Time
1Nik FlemingMAD Team IRC, GBR05:53.4
2Santiago FernandezArgentina Scull for Beijing05:55.9
3Joachim RingerConcept2 Team Germany05:59.3
4Bill Martin-DoyleUnaffiliated06:02.3
5Neil McMullanRoyal Navy06:04.7
6Tony LarkmanCity of Bristol RC, GBR06:05.0
7Evgeny TrofimovRusRowTeam06:07.9
8Nick LowellUnaffiliated06:09.4
9Gregory Le SagePotomac Boat Club06:09.6
10Diego RivieriProsport Trento Italy06:12.6
11Patrick CushnaUniversity of Massachusetts Alumni06:14.2
11Kim Andre EriksonSkullerud Sportssenter (Oslo)06:14.2
13Joe CunninghanCastleconnell Boat Club06:17.3
14Thomas AxelsonSkullerud Sportssenter (Oslo)06:17.7
15Sergey IvanovRusRowTeam06:18.6
16Alexander KabaylovRusRowTeam06:20.4
17Brian PalmBrooks School Crew06:20.7
18Dirk SchildhauerConcept2 Team Germany06:22.4
19Ryan CorcoranUnaffiliated06:23.8
20Sergey SuvorovRusRowTeam06:24.0
21Todd NixAnnapolis Rowing Club06:24.6
22Mark BrubakerLions Rowing Club06:28.4
23Paul FitzgeraldChestnut Hill Rowing Association06:30.1
24Andrew McMarlinNavy Masters Rowing Club06:30.9
25Dmitry SherbinaRusRowTeam06:31.2
26Arjen SoetSquash ad wellness06:32.0
27James CapleAlexandria Community Rowing06:32.4
28Damien SpreckleyRoyal Navy06:34.4
29Kirk HunterWide Load Boat Club06:38.2
30Marcus HillConcept2 Team Germany06:41.5
31Stephen McKiernanUnion Boat Club06:42.7
32Derek PowlesRoyal Navy06:43.3
33Andy FinchWide Load Boat Club06:44.1
34John CareyFranklin County Technical School06:45.6
35Chris DanbeckU.S. Military Academy06:49.7
36Alex DunneConcept206:50.3
37Peter HuurmanUnaffiliated06:50.6
38Jonathan MosleyRiverfront Recapture Inc.06:51.5
39Jim KaveneyUnaffiliated06:51.7
40Evan GraceCygnet Rowing Club06:53.6
41Jacques KlokDe Hoop06:54.1
42Matt FitzgeraldSalisbury School06:54.8
43Doug SnellUnaffiliated06:57.4
44Jon NeaveSaugatuck Rowing Club07:01.9
45jake lilleyUnaffiliated07:02.1
46Bryan WoodsUnaffiliated07:07.7
47Simone TaddeiERG Team Italy07:08.8
48Gary BeelsRoyal Navy07:12.1
49Gabriel CorbelliniGentle Giant Rowing07:12.8
50Robert ChivasUnaffiliated07:19.6
51Ceri EvansGable Hall School, GBR07:21.1
52gene burnhamHard Nock's Gym Amesbury Ma.07:26.0
53Jake MandellUnaffiliated07:31.3
54Andrea StanchiERG Team Italy07:52.1
55John CaseUnaffiliated08:34.6

Return To Results Page